Посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що зазначені у штатному розписі (керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці). Для обслуговуючого персоналу (інші категорії персоналу) складаються робочі інструкції.
У заголовку посадової інструкції наводиться повна назва посади у давальному відмінку.
У правому куті першої сторінку посадової (робочої) інструкції розташовується слово «ЗАТВЕРДЖУЮ», «ЗАТВЕРДЖЕНО», підпис керівника про її затвердження, вказано посаду, ініціали та прізвище керівника, а також дата її затвердження.
Згідно з вимогами Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, посадові інструкції складаються з таких розділів:
Розділ 1 «Загальні положення» містить
Розділ 2 «Завдання та обов’язки»
Розділ 3 «Права»
У даному розділі визначаються та наводяться делеговані працівникові повноваження, за допомогою яких він маж забезпечувати в процесі своєї діяльності, виконання покладених на нього завдань та обов’язків.
Розділ 4 «Відповідальність»
Містить показники оцінки роботи працівника та межі його особистої відповідальності за результати діяльності та виконання робіт.
Розділ 5 «Повинен знати»
Містяться вимоги до спеціальних знань, а також знань законодавчих актів та нормативних документів, необхідних для виконання посадових обов’язків.
Розділ 6 «Кваліфікаційні вимоги»
Містить норми, які стосуються освіти, досвіду, достатніх для повного та якісного виконання робіт за посадою.
Розділи 5 та 6 дозволяється об’єднувати та викладати їх у Розділі 1 «Загальні положення».
Розділ 7 «Взаємовідносини (зв’язки за посадою)»
Визначається коло основних взаємозв’язків працівника зі співробітниками, а також зі сторонніми підприємствами, організаціями, установами, з якими працівник має взаємовідносини.
Нормативна база для складання посадових інструкцій включає в себе:
__________________________________________________________________
Матеріали за темою: