До Хмельницького міськрайонного суду
29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54
ПОЗИВАЧ: Іванов Іван Іванович
29000, Хмельницька область, Хмельницький район,
м. Хмельницький, вул. Шевченка 1
тел. _____________
ВІДПОВІДАЧ: Іванова Івана Іванівна
29000, Хмельницька область, Хмельницький район,
м. Хмельницький, вул. Шевченка 1
тел. _____________
Позовна заява
про розірвання шлюбу
01 січня 2000 року ми уклали між собою шлюб, який був зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану ______________ районного управління юстиції м. __________________ , актовий запис № _________ від ____________р.
Від шлюбу ми маємо дочку – Іванову Івану Іванівну, 11 січня 2010 року народження.
На протязі останніх 6 (шести) років сімейне життя між нами поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між нами шлюбних відносин.
Кожен з нас має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім’ю. Відповідач постійно нехтує сімейними цінностями, з його ініціативи між нами постійно виникають сварки, свідком яких нерідко стає наша дитина, що тяжким чином впливає на її психічний стан та кожен раз спричиняє мені та їй душевні страждання.
Відповідач не розуміє та не хоче розуміти сутності проблем, які виникають у мене та у сім’ї, він не здатен підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім’ї, піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.
Зважаючи на те, що добровільність шлюбу – одна з основних його засад. Шлюб – це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім’ю, а слово «союз», підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Для поваги до права дружини або чоловіка на пред’явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.
На даний момент ведення між нами спільного господарства та сумісне проживання не припинено, та за моїм глибоким переконанням подальшого сенсу підтримувати сімейні відносини немає. У зв’язку з наведеними матеріалами, я керуючись ч.1 ст. 110, ст. 112 Сімейного кодексу України вирішила звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Майнових спорів між нами немає.
Шлюб ми розриваємо вперше.
Дитина після розірвання шлюбу буде проживати з позивачем.
Вважаю, що причини, які спонукають мене наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя нас із відповідачем як подружжя та збереження шлюбу суперечитиме нашим інтересам.
На підставі викладеного, у відповідності з ч. 2 ст. 104, ст. 105, ст. 110, ст.. 112 СК України,
Прошу:
1. Винести рішення про розірвання шлюбу, укладеного між нами ___________________ (дата укладання шлюбу)
у відділі реєстрації актів громадянського стану Хмельницького міськрайоннго управління юстиції по актовому запису № _______ від _____________р.
2. Судовий збір, який підлягає стягненню при поданні позовної заяви про розірвання шлюбу, стягнути з відповідача.
Додатки:
«____» січня 2013р. ___________ ________________
(підпис позивача) (ПІБ позивача)
Матеріали за темою:
9 коментарів
Ігор
липня 21, 2014 at 11:44 amДуже вдячлівий за подрібний коментар про суми сплати, та про звільнення від сплати судового сбору. Знайшов тільки на цій сторінці!
Вадік
вересня 21, 2015 at 10:25 amХочу розлучитись із дружиною. Усе залишаю їй. Чи можна замовити Ваші послуги і не ходити на судові засідання. Дякую.
Адміністратор
вересня 21, 2015 at 10:30 amТак. Прошу надіслати на мою електронну адресу свій мобільний номер для зв’язку або зв’язатися зі мною безпосередньо. Надавши на мене довіреність на судові засідання Ви можете не ходити. Усі деталі по телефону або при зустрічі.
надія
грудня 24, 2015 at 1:55 pmЗа що і скільки треба сплачувати при розірванні шлюбу?
Адміністратор
грудня 24, 2015 at 4:24 pmЗа розірвання шлюбу – Ставка судового збору становить – 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (487,20 грн.).
Поділ майна пожружжя – Ставка судового збору – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати
Підстава – ЗУ “Про судовий збір”.
Анна
лютого 11, 2016 at 11:11 amДобрый день! Подскажите, пожалуйста, при расторжении брака по согласию сторон, судебный сбор (0,4 мин зп) оплачивается каждым из супругом , т.е. 2 раза, или 1 раз совместно? Таакже, пожалуйста, подскажите, нужно два договора прилагать (письмовий договір про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей ТА договір про розмір аліментів на дитину) или можно все это урегулировать в 1 договоре, тем более если алиментов не будет предусмотренно? СПАСИБО ОГРОМНОЕ!!
Адміністратор
лютого 11, 2016 at 12:31 pmДоброго дня.
Якщо у подружжя немає заперечень щодо розірвання шлюбу та немає підстав для заборони на розірвання шлюбу (вагітність, дитина до 1 р.) раджу, щоб Ваш чоловік подав позовну заяву про розірвання шлюбу, а Ви підтримали позовні вимоги. В такому випадку Ви заплатите лише 0,4 м.з.
Щодо договорів: 1. Договір щодо проживання дітей може бути посвідчений нотаріально (не обов’язково). Договір про розмір аліментів має бути окремим Договором НОТАРІАЛЬНО посвідчений (ч. 2 ст. 109 СКУ 2. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса).
Анна
лютого 11, 2016 at 12:58 pmДуже Вам дякую за Вашу відповідь! З повагою.
Ксенія
грудня 21, 2016 at 12:47 pmДоброго дня!
Чи можна заяву роздрукувати, а не писати від руки?